Značky
Barva
Fitness náramky monitorují celodenní aktivitu a dokáží přesně naměřit i sportovní výkon. Digitální krokoměr je chytré zařízení, které měří počet ušlých kroků, spálené kalorie nebo tepovou frekvenci. Náramky se propojují prostřednictvím Bluetooth s chytrým telefonem, na kterém se v aplikaci dozvíte detailní statistiky a naměřené údaje.
Bluetooth fitness náramek lze vybírat samozřejmě dle ceny a levné fitness náramky poskytnou základní měření a nemusí podporovat optické snímání tepové frekvence. Dnes už ale i modely za pár set korun zvládnou velmi přesně odečíst tepovku. Dokonce některé umí měřit také krevní tlak nebo hladinu okysličení krve a fungují jako oxymetr.
Krokoměr na ruku je nejlepším způsobem, jak si denně měřit počet ušlých kroků. Doporučená hodnota je 10 000 kroků za den. Krokoměr pro iPhone musí podporovat operační systém iOS a v optimálním případě se jeho data ukazují také v aplikaci Zdraví. Krokoměr pro Android zase propojíte s telefonem rychle a bezdrátově a některé náramky se zvládnou propojit s jakoukoliv sportovní aplikací.
Měření tepové frekvence chytrým náramkem nebo hodinkami probíhá nejčastěji optickým snímačem, který odečítá počet tepů za minutu. Prosvítí infračerveným světlem tepny v zápěstí a zjistí, jaká je vaše aktivita. Pokročilejší chytrá zařízení se zvládnou propojit s hrudním pásem, který se připne kolem hrudi a odečítá tepy rovnou ze srdce.
Výdrž baterie fitness náramku je důležitým parametrem pro výběr. Pokročilé chytré hodinky mohou vydržet na jedno nabití pouhý den. GPS lokalizace přitom zásadně ovlivňuje výdrž a ta může klesnout při maximálním využití i jen na několik hodin. Jednodušší náramky mají v zásadě výdrž vyšší a mohou dosáhnout i na měsíc provozu.